П`ятниця, 19.04.2024, 17:06
«  Квітень 2024  »

Золотниківська школа

Історія школи

Перша письмова згадка про школу в Золотниках відома з 1864 року.Автором цього документа був великий український патріот та громадський діяч Східної Галичини, вчитель-керівник школи в Золотниках, дідусь Богдана і Левка Лепких – Теодор Лепкий (1805-1876). До сьогодні зберігся будинок школи кінця XIX століття 1953 рік став роком введення в дію нової, типової для свого часу школи, а у 1986 році. завершено будівництво сучасного навчального та спортивного корпусів. За роки існування Золотниківської середньої школи, перший випуск якої відбувся у 1950 році, її закінчили 1789 випускників. 16 з них стали кандидатами і докторами наук, академіками. Сьогодні в школі створено добрі умови для навчання учнів, тут є 18 навчальних кабінетів і лабораторій, обладнано майстерні по дереву і по металу, спортивний зал, радіовузол і телецентр. В різний час вчителями школи працювали Орлик Марія Андріївна, яка в 70-80-х рр. минулого століття була заступником Голови Ради Міністрів УРСР, Орлик Петро Іванович – доктор філологічних наук, проректор по науковій роботі Київського державного педінституту ім. М. Горького, Думанський Едуард Йосипович – кандидат фізико-математичних наук, Федуник Богдан Ярославович – кандидат географічних наук, Хоменко Людмила Яківна – кандидат педагогічних наук, Щесюк Тамара Михайлівна – ”Заслужений вчитель УРСР”. Директорами школи в різний час були Гуменюк Олександр Анрійович, Модестова Тетяна Дмитрівна, Стогнут Борис Степанович, Щесюк Віталій Олександрович, Сокіл Петро Данилович, Вернигора Євген Іванович, Бойко Володимир Сільвестрович. Дирекції школи спільно з радою школи вдалося привернути увагу громадськість села, місцевих бізнесменів, земляків із-за кордону, випускників школи до вирішення її проблем. Саме завдяки їх допомозі школа забезпечена сучасними персональними комп’ютерами, різноманітною аудіо-, відео-, та оргтехнікою. До 140-річчя першої письмової згадки про школу в Золотниках колективом її випускників видано книжку ”Історія школи в Золотниках”.